Profil firmy SWS Distribution a.s.

SWS Distribution a.s. je poprednou distribučnou spoločnosťou zaoberajúcou sa nákupom a predajom informačných technológií, spotrebnej elektroniky a digitálnej fototechniky. Orientuje sa na slovenský trh a jej zákazníkmi sú podnikateľské subjekty, ktoré sa zaoberajú predajom tovaru koncovému užívateľovi. Od svojho založenia v roku 2001 si udržiava stabilnú pozíciu medzi najväčšími distribútormi so software a hardware.

SWS Distribution a.s. je dcérskou spoločnosťou firmy SWS a.s. Vystupuje ako samostatná a nezávislá distribučná spoločnosť, ktorá disponuje vlastnými skladovacími priestormi v Bratislave. V rámci skupiny SWS disponuje viac ako 9.000 m2 skladovacích priestorov, z ktorých expeduje tovar po Slovenskej republike do 24 hodín. O sortiment sa starajú produktoví manažéri, ktorí sa úzko špecializujú na vybrané komodity a poskytujú tak svojim odberateľom vysoko odborné zázemie k ponúkaným produktom a službám. SWS Distribution a.s. s materskou spoločnosťou SWS a.s. úzko spolupracuje a využíva jej produktový a skladový potenciál.

SWS Distribution a.s. bola založená v roku 2001 a ako prvý distribútor na Slovensku ponúkala komfort obchodovania B2B. Spočiatku sa orientovala na odvetvie softwarových produktov, ktoré sa postupne rozšírilo o hardware, spotrebnú elektroniku a digifoto techniku. V súčasnosti tvoria hardwarové produkty až 80% celého sortimentu.

Ponúkané portfólio je srdcom každej distribučnej spoločnosti. Sortiment SWS Distribution a.s. zahŕňa úplnú ponuku softwarového a hardwarového vybavenia od notebookov, tlačiarní a fototechniky, až po servery, záložné zdroje a počítačové komponenty. Na slovenskom trhu ponúka najširší sortiment, ktorý sa skladá z viac ako 50 tisíc produktov od 250 svetových výrobcov - pri niektorých je výhradným distribútorom. Podľa potrieb partnerov je sortiment produktov ďalej rozširovaný a aktualizovaný podľa trendov v IT odvetví.

Zámerom spoločnosti je aj naďalej rozširovať sortiment kvalitného značkového hardware popri udržaní vedúcich pozícií v oblasti software a digitálnej fototechniky.

SWS Distribution a.s. si zakladá na osobnom prístupe k zákazníkovi. Pravidelne organizuje úspešné partnerské stretnutia, ktoré u obchodných partnerov narastajú na obľube. Vo svojom podnikaní kladie dôraz na služby obchodným partnerom, optimalizáciu logistiky a rozmanitosť sortimentu. Snaží sa, aby boli zákazníci spokojní nielen so službami, ale tiež s celkovým pôsobením SWS Distribution a.s. na trhu. Hlavnou prioritou sú dlhodobé vzťahy s obchodnými partnermi, ktorých si SWS ako partnerov naozaj váži. SWS Distribution a.s. to vyjadruje tiež sloganom „Distribútor vo Vašich službách“.

Vlastnícku štruktúru SWS Distribution a.s. a jej materskej spoločnosti SWS a.s. tvoria výlučne fyzické osoby z Českej a Slovenskej republiky. Z obchodnej činnosti SWS Distribution a.s. sú odvádzané dane v Slovenskej republike a vytvorený zisk je spätne investovaný do rozvoja spoločnosti. SWS Distribution a.s. sídli vo vlastnej administratívnej budove so skladovacími priestormi v Bratislave s priamym napojením na hlavné cestné ťahy. Materská spoločnosť SWS a.s. sídli vo vlastnom areáli v Slušoviciach pozostávajúcom z 12 budov, ktoré tvoria administratívne, skladové a technické priestory. Značnú časť areálu predstavujú sklady rozkladajúce sa na ploche 9.246 m2.

Materská spoločnosť SWS a.s. patrí medzi 100 najvýznamnejších firiem v Českej republike a vďaka najvyššiemu hodnoteniu AAA od agentúry ČEKIA patrí tiež medzi najstabilnejšie spoločnosti aj v zahraničí.

SWS Distribution a.s. je držiteľom certifikátu EN ISO 9001:2015 pre oblasť „Nákup, predaj a distribúcia produktov IT“. Certifikát ISO potvrdzuje, že kvalita poskytovaných služieb SWS Distribution a.s. spĺňa medzinárodné štandardy a spoločnosť disponuje prevereným systémom riadenia so zárukou výkonnosti firmy.

Viac o oceneniach a certifikátoch sa dozviete na stránke Ocenenia a certifikáty.

 
 
 

SWS Distribution a.s. je držiteľom certifikátu EN ISO 9001:2015 pre oblasť Nákup, predaj a distribúcia produktov IT

 
 
 
 
 
 
 
SWS Distribution a.s.
Studená 5, 821 04 Bratislava
Slovenská republika
Obchodné oddelenie:
+421 2 48 200 500 | sales@swsd.sk
Fakturačné oddelenie:
+421 2 48 200 518 | faktury@swsd.sk
Reklamačné oddelenie:
+421 2 48 200 521 | rma@swsd.sk

Prevádzková doba SWS (po-pia)

Obchodné oddelenie

8:30 - 17:00

Produktoví manažéri

8:30 - 17:00

Pokladňa

8:30 - 17:00

Reklamačné oddelenie

8:30 - 17:00

Osobné odbery

8:30 - 17:00
 
 
Meno: Heslo:
 
 
 
 

Powered by CyberSoft s.r.o.

 

 

 

© 2024 SWS Distribution a.s.

Studená 5, 821 04 Bratislava, Slovenská republika

Tel.: +421 2 48 200 500, Fax: +421 2 48 200 599, sales@swsd.sk

 
 
 

Nahlásiť chybu